Szkolenie archiwalne.

Jesteś zainteresowany tematem szkolenia, skontaktuj się z nami korzystając z formularza lub zadzwoń: 022 463 62 04, 022 463 63 53.
 • Szkolenia windykacja i księgowość

  VAT w branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej w 2012 r.


  Terminy i miejsca szkoleń:

  Rozkład godzinowy:10:00 – 17:00
Cena szkolenia netto
650 zł/os
Zapisz się
lub
Pobierz formularz

Cel i program szkolenia

Celem szkolenia jest przygotowanie uczestników do rozliczania podatku VAT, z uwzględnieniem specyfiki i problemów firm z branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej w 2012 r.

Adresaci szkolenia:

Adresatami szkolenia są pracownicy działów księgowych i inne osoby dokonujące rozliczeń podatkowych w zakresie VAT w firmach z branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej.Program szkolenia:

1.     Wprowadzenie – identyfikacja obszarów rozliczeń VAT newralgicznych dla branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej (m.in. problem zakresu zwolnień) w 2012 r.

2.     Problemy identyfikacji czynności opodatkowanych i zwolnionych. Pośrednictwo a problemy kwalifikacji – czyli jak ustalić kto korzysta ze zwolnienia z VAT?

3.     Problemy określania momentu powstania obowiązku podatkowego. Problemy kwalifikacji świadczeń złożonych i prawidłowości rozpoznania obowiązku podatkowego. Problem usług ciągłych rozliczanych okresowo.

4.     Odszkodowania. Odpowiedzialność kontraktowa i deliktowa a skutki w VAT.

5.     Fakturowanie (faktury, faktury korygujące, faktury elektroniczne, duplikaty), przedwczesne wystawianie faktur – problemy kwalifikacji w VAT.

6.     Refakturowanie (problemy refakturowania usług zdrowotnych i ubezpieczeniowych),.

7.     Obrót międzynarodowy w zakresie świadczeń związanych z branżą farmaceutyczną, ochrony zdrowia i ubezpieczeniową, moment powstania obowiązku podatkowego, przeliczanie walut, korekty podstawy opodatkowania (Import i eksport usług, WNT, WDT, import i eksport towarów).

8.     Problemy stosowania stawek – identyfikacja stawki właściwej; stosowanie stawek na przełomie zmiany stawek, problemy ustalania stawki właściwej.

9.     Szczególne mechanizmy opodatkowania w obrocie krajowym – skutki dla branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej (odpady przetwarzalne).

10.  Reprezentacja i reklama, sponsoring w branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej a VAT (m.in.: nieodpłatne świadczenia, problemy sponsoringu, zasady kwalifikacji w VAT akcji promocyjnych i marketingowych, umowy o współpracy, imprezy zlecone).

11.  Stosowanie kas rejestrujących. Problemy stosowania kas przez pośredników.

12.  Biznesowe modele współpracy a konsekwencje w VAT (m.in. umowy o współpracy).

13.  Podatek naliczony i zasady jego odliczania w branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej. Problemy w odliczaniu faktur wystawionych nieprawidłowo.

14.  Struktura i korekty podatku naliczonego w branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej.

15.  Omówienie aktualnego orzecznictwa sądowego i praktyki skarbowej w zakresie omawianych zagadnień.

16.  Odpowiedzi na pytania uczestników.Metody szkoleniowe

Szkolenie prowadzone jest w formie wykładu ilustrowanego przykładami praktycznymi. W trakcie wykładu omawiane jest aktualne orzecznictwo sądowe i praktyka skarbowa w zakresie prezentowanych zagadnień. Poszczególne bloki tematyczne są podsumowywane w formie ćwiczeń praktycznych, utrwalających wiedzę uczestników i rozwijających ich umiejętności rozliczania podatkowego VAT w zakresie zagadnień objętych szkoleniem.Informacje organizacyjne

Koszt udziału 1 osoby wynosi: 650 zł. PLN + 23% VAT

 

Cena szkolenia dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w zajęciach, komplet materiałów , dyplom ukończenia, przerwy kawowe oraz obiad. Pomagamy również w rezerwacji miejsc hotelowych.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do nas formularza zgłoszenia na nr. fax. 022 463 62 05. Nie wymagamy przedpłat, płatność realizowana jest po szkoleniu.

 

Szkolenia zamknięte

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt: tel. 022 463 62 04, 022 463 63 53 lub szkolenia@effectgroup.plFormularz zapisu na szkolenie:

VAT w branży farmaceutycznej, ochrony zdrowia i ubezpieczeniowej w 2012 r.

Cena netto:650 zł/os

Wybierz termin

Dane firmy

Nazwa firmy

NIP*

Ulica*

Numer*

Miasto*

Kod Pocztowy*

Osoba koordynująca

Imię*

Nazwisko*

Stanowisko

E-mail*

Telefon*

Uczestnicy szkolenia

Imię

Nazwisko

E-mail

Stanowisko

Miejsca hotelowe

Jeżeli są Państwo zainteresowani rezerwacją miejsc hotelowych za pośrednictwem naszej firmy prosimy podać liczbę dni oraz rodzaj pokoju.

Liczba pokoi:

Rodzaj pokoju:

Termin od do

Dla jednostek publicznych

Warunkiem zwolnienia z VAT jest zaznaczenie poniższego oświadczenia:
Oświadczamy, że udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych co najmniej w 70%

Uwagi

* Pola wymagane

Zapoznałem się z regulaminem zgłoszenia.

         
Wszelkie prawa zastrzeżone Effect Group ©