Dostępne terminy szkolenia

Lokalizacja Początek szkolenia Zakończenie szkolenia
Online 08-12-2021 08-12-2021
Online 20-01-2022 20-01-2022

Cel i program szkolenia

Czas pracy kierowcy, to pojęcie pod którym kryją się przepisy zarówno z szczebla europejskiego jak i krajowego oraz umiejętności planowania zestawów transportowych. Kluczową kompetencją wśród profesjonalnych zespołów spedytorskich jest nie tylko znajomość, ale również umiejętność praktycznego wykorzystania w/w. regulacji w planowaniu.

Cel szkolenia:

  • Poznanie przepisów regulujących czas pracy kierowcy;
  • Nauka zastosowania przepisów o czasie pracy kierowcy;
  • Nabycie dobrych praktyk spedytorskich;
  • Uświadomienie odpowiedzialności oraz ryzyka;
  • Przeciwdziałanie najczęściej spotykanym błędom w branży;

Korzyści dla uczestników

  • Poznanie najważniejszych aspektów prawnych:
  • Rozporządzenie WE 561/2006
  • Dyrektywa 2002/15/WE
  • Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców
  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym
  • Zdobycie umiejętności praktycznego wykorzystania ww. przepisów;
  • Zdobycie profesjonalnych umiejętności planistycznych w transporcie drogowym;
  • Poprawa współpracy pomiędzy spedycją a kierowcami i przewoźnikami;
  • Skuteczne wykorzystanie taboru;
  • Minimalizacja kar oraz mandatów;
  • Zmniejszenie opóźnień i błędów w awizowaniu dostaw oraz w ustalaniu transit time;

Adresaci szkolenia

  • Spedytorzy drogowi;
  • Planiści, dyspozytorzy, koordynatorzy transportu;
  • Kierowcy powyżej 3,5t;
  • Kierownicy i dyrektorzy pionów transportowych i spedycyjnych;
  • Właściciele firm transportowych oraz spedycyjnych;

PROGRAM SZKOLENIA

  • Rozporządzenie 561/2006
  • Rozporządzenie 165/2014
  • Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 roku o czasie pracy kierowców
  • Ustawa z dnia 6 września 2001 roku o transporcie drogowym
  • Rozporządzenie 2020/1054 – Pakiet mobilności
  • Podstawowe czynności (tachograf)
  • Dzienne i tygodniowe czasy pracy oraz jazdy
  • Dzienne i tygodniowe odpoczynki
  • Odpoczynki z promem/pociągiem
  • Podwójna obsada
  • Optymalizacja czasu pracy
  • Stosowanie tymczasowych wyłączeń WE 561/2006 (w tym związanych z COVID-19)
  • Opisywanie naruszeń
  • Dobre i złe praktyki
  • Ćwiczenia i zadania planistyczne
  • Podstawy prawne oraz wyroki sądów
  • Nowe zasady odbierania skróconych odpoczynków tygodniowych – Pakiet mobilności
  • Obowiązkowe powroty kierowców – Pakiet mobilności
  • Nowe zasady odbierania odpoczynków na promie/w pociągu – Pakiet mobilności
  • Wydłużone czasy jazdy – Pakiet mobilności
  • Zmiany w tachografach – Pakiet mobilności
  • Zmiany w kontrolach drogowych – Pakiet mobilności
  • Specjalne ćwiczenia i zadania planistyczne z zastosowania nowych zasad Pakietu Mobilności
  • Planowanie systemów 2/1 i 3/1 – Pakiet mobilności
  • Najnowsze interpretacje Komisji Europejskiej – jak rozumieć pakiet mobilności?

Informacje organizacyjne: 9:00-14:00

08:45 – 09:00 Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień
09:00 – 14:00 Zajęcia

Po zapisaniu się na szkolenie wszystkie kwestie techniczne będą Państwu przesłane drogą mailową.

Warsztaty – to główna forma prowadzenia szkoleń. Teoria przeplata się z praktyką (studia przypadków, dobre praktyki, ryzyka). Ta forma pozwala pracować na przykładach które mają miejsce w życiu codziennym branży TSL.

Moderacja –Trener moderuje zajęcia w ten sposób, aby kursanci sami doszli do odpowiednich wniosków. Nie jest to „czytanie slajdów” tylko pełne zaangażowanie w proces zrozumienia konkretnych zagadnień.

Pytania – Poprzez pytania, trener nakierowuje kursantów, na właściwe odpowiedzi. W ten sposób zdobyta wiedza i umiejętności, pozostają na dłużej w głowach kursantów.

Studia przypadków – Dzięki nim możemy mówić o praktycznym wymiarze szkolenia. Omawiając daną sytuacje skupiamy się na 3 głównych obszarach:

Czego dotyczy? Gdzie był problem? Jakie podjęto rozwiązania?

  • Przykłady oparte na case study z wieloletniego doświadczenia trenera
  • Praca na przykładach z doświadczeń kursantów

Metody partycypacyjne – techniki aktywnego uczenia np. praca w grupach, burza mózgów, dyskusje, symulacje

Cena udziału w szkoleniu online wynosi 650 zł + 23%VAT

Cena szkolenia: dotyczy udziału 1 osoby i zawiera: udział w szkoleniu prowadzonym „na żywo” z sesja pytań, materiały szkoleniowe w wersji pdf, dyplom w wersji pdf.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest: przesłanie do nas formularza zgłoszenia online lub na e-mail.

W przypadku osób prywatnych lub firm, które jeszcze z nami nie współpracowały warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest dokonanie przedpłaty przed rozpoczęciem szkolenia online i przesłanie potwierdzenia przelewu. Po otrzymaniu potwierdzenia przelewu przesyłamy link uprawniający do uczestnictwa w szkoleniu wraz z dodatkowymi informacjami technicznymi i organizacyjnymi.

Szkolenia zamknięte:

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt

Formularz zapisu na szkolenie:

"Czas pracy kierowców – warsztaty online" - 650 zł/os

    Termin szkolenia
    Dane Firmy (do faktury)

    Chcę otrzymywać fakturę elektroniczną

    Osoba koordynująca

    Kopia zgłoszenia zostanie wysłana na podany w formularzu adres e-mail osoby koordynującej.

    Uczestnicy szkolenia
    Miejsca hotelowe
    Dla jednostek publicznych

    Uwagi

    * elementy obowiązkowe

    Zapoznałem się i akceptuję regulamin szkoleń oraz wyrażam zgodę wobec Effect Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 01-904, ul. Jerzego Bajana 31D:

    na przetwarzanie danych zamieszczonych w niniejszym formularzu zgłoszeniowym w na potrzeby udziału w szkoleniu zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) oraz na otrzymywanie od Effect Group Sp z o.o. drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030), informacji dotyczących tego szkolenia niezbędnych do realizacji.

    na otrzymywanie informacji o aktualnej ofercie szkoleń Effect Group, drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030)

    na otrzymywanie faktur VAT droga elektroniczną na wskazany w formularzu adres e-mail.

    Jestem świadomy/ma prawa do poprawiania, zmieniania i aktualizowania swoich danych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Powyższe nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody przed jej cofnięciem.