Dostępne terminy szkolenia

Lokalizacja Początek szkolenia Zakończenie szkolenia
Gdańsk 17-06-2024 18-06-2024
Wrocław 03-10-2024 04-10-2024
Kraków 18-11-2024 19-11-2024
Warszawa 09-12-2024 10-12-2024

Cel i program szkolenia

Menedżerowie czasem nam mówią na szkoleniach: „Mam dość myślenia za swoich ludzi! Mam dość rozwiązywania za nich problemów! Jak mam się skupić na zarządzaniu, jak mogę szukać okazji do zmian i polepszania funkcjonowania firmy czy zespołu, jeśli poświęcam czas na pracowanie i myślenie za moich pracowników?”. Jeśli Ty też masz czasem takie odczucia lub obserwujesz takie zachowanie u swoich menedżerów – zapraszamy na warsztat, który pomoże Ci skupić się na tym, co tak na prawdę do Ciebie należy – na zarządzaniu. W jaki sposób? Przez świadome delegowanie, które wzmocni samodzielność i dojrzałość zawodową Twoich pracowników.

Szkolenie pomoże Ci połączyć wiedzę z zakresu procesu delegowania, założenia Management 3.0 z umiejętnością świadomego pracowania na motywacji i potrzebach Twoich ludzi. Z jednej strony umiejętności te „odciążą” Cię, pozwalając skupić się na działaniach zarządczych, a z drugiej – pomogą zarządzać rozwojem pracowników i zespołów.

Cel szkolenia:

Badania The voice of the European workforce 2020 (Deloitte Insights) wykazały, że w ostatnich latach pracownicy doświadczyli nie tylko pracy zdalnej, ale radykalnej zmiany w kierunku bardziej niezależnego sposobu pracy. Zmniejszyła się możliwość stałej kontroli i zwiększyła autonomia pracowników – zarówno na poziomie formuły pracy, jak i na poziomie ich osobistych potrzeb. To sprawia, że szczególnie ważne jest, by menedżerowie wzmacniali pracowników w skutecznym, samodzielnym działaniu.

Jednym z narzędzi, które w tym pomogą jest kompetencja delegowania zadań i/lub odpowiedzialności. Delegowania rozumianego nie jako wydawanie poleceń i zlecanie zadań („tylko w bardziej uprzejmy sposób” – jak kiedyś usłyszałam na szkoleniu), tylko jako proces, który wzmacnia samodzielność i samoodpowiedzialność pracownika dzięki stworzeniu odpowiednich warunków. A jednocześnie delegowania, które zapewnia menedżerowi odpowiedni poziom kontroli nad pracą podwładnych.

I dokładnie na tych elementach skupiamy się podczas szkolenia, odpowiadając na pytanie: jak delegować zadania lub odpowiedzialność, by były skutecznie realizowane, utrzymać kontrolę menedżerską a jednocześnie nie odbierać autonomii pracownikom.

Korzyści dla uczestników:

 • Przeanalizowanie własnych zadań i zadań zespołu w kontekście optymalnej strategii ich delegowania pracownikom a w konsekwencji „odciążenie” menedżera i rozwój pracownika.
 • Pogłębienie automotywacji, samodzielności oraz dojrzałości zawodowej pracowników.
 • Wprowadzenie założeń empowerment do własnego stylu zarządzania zespołem.
 • Przeprowadzenie procesu delegowania w taki sposób, by zapewnić skuteczną realizację zadań bez stałego nadzoru menedżera.

Uczestnicy otrzymają:

 • Ćwiczenia oraz materiał merytoryczny
 • Konkretne szablony i schematy do zastosowania w procesie delegowania
 • Możliwość przećwiczenia i przedyskutowania tematu

Adresaci szkolenia:

 • Kadra menedżerska: zarządzający, liderzy działów i zespołów.

Dodatkowe informacje:

 • Przed szkoleniem Uczestnicy otrzymają zadanie wstępne.
 • W trakcie szkolenia Uczestnicy zostaną zaproszeni do prowadzenia bieżącej autorefleksji nad silnymi stronami i obszarami do wzmocnienia w zakresie delegowania zadań.

 

PROGRAM SZKOLENIA

Moduł 1 Delegowanie i przygotowanie do delegowania:

Metody pracy: Dyskusja moderowana, praca grupowa, analiza case study, omówienie z dyskusją

 • Różne cele delegowania – różne myślenie o słowie „delegowanie”. Przegląd i uporządkowanie terminologii oraz sytuacji, w których delegowanie może być wykorzystane.
 • Delegowanie jako proces i warunki jego skuteczności.
 • Jak optymalnie połączyć ludzi i zadania? Perspektywa organizacji, szefa i pracownika. Praktyczne zastosowanie macierzy odpowiedzialności.
 • Co jeszcze potrzebuję wiedzieć, zanim zdeleguję? Krótki przegląd innych narzędzi przydatnych na etapie przygotowania do procesu delegowania.

Moduł 2 Rozmowa delegująca:

Metody pracy: Ćwiczenie wprowadzające, dyskusja moderowana, odgrywanie ról, omówienie z dyskusją

 • Jak nie prowadzić rozmowy delegującej?
 • Kluczowe elementy, które należy uzgodnić w rozmowie delegującej.
 • Cztery elementy rozmowy zwiększającej zaangażowanie pracowników w zadanie – stan „empowerment” pracownika a postawa przełożonego.
 • Założenia i przebieg rozmowy delegującej Push i Pull. Komunikacja zachęcająca pracowników do aktywności (kiedy mówić, kiedy pytać, a kiedy… milczeć).
 • Symulacja rozmowy delegującej z pracownikami na różnych poziomach dojrzałości zawodowej (sytuacyjny model przywództwa).

Moduł 3 Przegląd i podsumowanie procesu delegowania:

Metody pracy: Dyskusja moderowana, praca indywidualna, odgrywanie ról / symulacje, omówienie z dyskusją 

 • Dla kogo jest przegląd postępów i podsumowanie procesu? Idea i założenia rozmowy przeglądowej i podsumowującej wg modelu PIE©.
 • Jak prowadzić rozmowę przeglądową, by uruchomić aktywność pracownika?
 • Podsumowanie procesu delegowania – perspektywa pracownika, przełożonego i organizacji.

Podsumowanie

Metody pracy: Dyskusja moderowana

 • Delegowanie – styl zarządzania czy filozofia myślenia o pracownikach?
 • Menedżer 3.0 – kluczowe kompetencje.

Podsumowanie szkolenia.

Rozkład godzinowy: 
pierwszy dzień: 10:00 – 17:00,
drugi dzień: 9:00 – 16:00

 • Odgrywanie ról.
 • Prace grupowe i indywidualne.
 • Testy autodiagnostyczne.
 • Symulacje.
 • Miniwykłady.

Cena udziału w szkoleniu wynosi: 1790 zł + 23% VAT

Dla jednostek  finansujących udział w szkoleniu w minimum 70% lub w całości ze środków publicznych stawka podatku VAT = zw.

Cena szkolenia: dotyczy udziału 1 osoby i zawiera udział w zajęciach, komplet materiałów, dyplom ukończenia, możliwość indywidualnych konsultacji podczas szkolenia, przerwy kawowe oraz obiad.

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest: przesłanie do nas formularza zgłoszenia online lub na e-mail.

Rezerwacja noclegów: pomagamy przy rezerwacji noclegów na preferencyjnych warunkach w hotelu, w którym odbywa się szkolenie.

Szkolenia zamknięte

Jeśli są Państwo zainteresowani realizacją szkolenia wewnętrznego z przedstawionego tematu prosimy o kontakt.

 • „Szkolenie z zakresu delegowania zadań i wzmacniania samodzielności pracowników oceniam jako bardzo ciekawe i bardzo dobrze zorganizowane/prowadzone.
  Pani Magdalena była bardzo zaangażowana w całe szkolenie i odpowiadała na wszelkie pytania. Uważam, że jest osobą z dużym doświadczeniem i wiedzą zarówno teoretyczną jak i praktyczną
  Mogę ją szczerze pochwalić i zarekomendować samo szkolenie”

  Aspöck Automotive Polska

 • „Na zakończenie szkolenie podzieliłem się moją opinią na temat szkolenia, wypełniając formularz oceny. W jednym zdaniu – szkolenie bardzo merytoryczne, prowadzone przez fachowca. Godne polecenia.”

Koelner Rawlplug

 • „Jestem zadowolona ze szkolenia, na które dość niechętnie jechałam, ale z czasem trwania coraz bardziej przekonywałam się, że nie będzie to nudne odbębnienie kolejnego szkolenia. Magda pomimo, że jest introwertyczką świetnie poradziła sobie z dość specyficzną grupą uczestników. Każdy z nas był z innego obszaru od administracji państwowej po typową korporację. Sposób zwrócenia naszej uwagi i metody przekazywania były świetne, dostosowane do aktualnej koncentracji i aktywności uczestników. Do samego szkolenia nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. Dodatkowy plus to materiały w formie wydruków, które bardzo mi ułatwiały uczestnictwo.”

BASF Polska

 • „Pani Magda to osoba bardzo ekspresyjna. Szybko złapała kontakt z grupa. Cały czas panowała nad grupa i aktywizowała ja. Nie pozostawiała pytań bez odpowiedzi. Generalnie jestem zadowolony.”

Mennica Polska

 • „Jak najbardziej jestem zadowolony ze szkolenia, było bardzo merytoryczne i zawierało dużo przykładów oraz ćwiczeń w grupach. Gdyby jeszcze dało radę zamówić lepszą pogodę to było by naprawdę super.”

Mennica Polska

Formularz zapisu na szkolenie:

"Delegowanie zadań i wzmacnianie samodzielności pracowników" - 1790 zł/os


  Termin szkolenia
  Dane Firmy (do faktury)

  Chcę otrzymywać fakturę elektroniczną

  Osoba koordynująca

  Kopia zgłoszenia zostanie wysłana na podany w formularzu adres e-mail osoby koordynującej.

  Uczestnicy szkolenia
  Miejsca hotelowe
  Dla jednostek publicznych

  Uwagi

  * elementy obowiązkowe

  Zapoznałem się i akceptuję regulamin szkoleń oraz wyrażam zgodę wobec Effect Group Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 01-904, ul. Jerzego Bajana 31D:

  na przetwarzanie danych zamieszczonych w niniejszym formularzu zgłoszeniowym w na potrzeby udziału w szkoleniu zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO) oraz na otrzymywanie od Effect Group Sp z o.o. drogą elektroniczną na wskazany powyżej adres elektroniczny zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030), informacji dotyczących tego szkolenia niezbędnych do realizacji.

  na otrzymywanie informacji o aktualnej ofercie szkoleń Effect Group, drogą elektroniczną na podany adres poczty elektronicznej zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030)

  na otrzymywanie faktur VAT droga elektroniczną na wskazany w formularzu adres e-mail.

  Jestem świadomy/ma prawa do poprawiania, zmieniania i aktualizowania swoich danych zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO). Przysługuje Pani/Panu prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Powyższe nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie wyrażonej przez Panią/Pana zgody przed jej cofnięciem.